O autorze
Z zawodu teleinformatyk, aktualnie także student Politechniki Śląskiej. Od 2007 roku redaktor jednego z największych w Polsce serwisów o tematyce gier fabularnych, planszowych i szeroko
pojętej fantastyki, Tawerna RPG. Do swoich hobby zaliczam, oprócz planszówek, jazdę na rolkach, czytanie książek (nie tylko fantasy) i nowoczesne technologie.

Na blogu skupię się przede wszystkim na przybliżeniu gier planszowych jako alternatywnej formy spędzania czasu zarówno w gronie znajomych, jak i rodzinnym. Oprócz tego przedstawię kilka ciekawych tytułów i przekażę parę refleksji związanych z całym zjawiskiem. Sporadycznie można spodziewać się także treści związanych z fantastyką w ujęciu mniej lub bardziej ogólnym. Mam nadzieję, że coś dla siebie znajdą zarówno wtajemniczeni w temat, jak i całkowici nowicjusze.

Zapraszam do kontaktu: epyon@trpg.pl

Festiwal gier planszowych już w ten weekend

Plakat reklamujący Kocioł 2012
Plakat reklamujący Kocioł 2012 http://kociol.waw.pl
Planszówki to świetna forma spędzania wolnego czasu. Jak to jednak z każdym hobby bywa - najlepiej smakuje w grupie. Nie dziwi więc nikogo, że coraz większą popularnością cieszą się wszelkiej maści konwenty i festiwale. Już w ten weekend w Warszawie odbędzie się kolejna taka impreza - Kocioł.

Po zeszłorocznej udanej imprezie organizatorzy nie spoczęli na laurach. Poprzedni, a zarazem pierwszy w historii Kocioł odwiedziło prawie 2350 gości, co było olbrzymim sukcesem. W tym roku może być jeszcze ciekawiej za sprawą licznych atrakcji. Cała impreza będzie gościć zarówno na parterze, jak i na sześciu kolejnych piętrach Politechniki Warszawskiej, a obecne na niej będą czołowe wydawnictwa z całego kraju. Odbędą się liczne prezentacje zapowiadanych na październik tytułów oraz świeżo wydanych nowości. Główny patronat nad imprezą sprawuje Granna, która po raz pierwszy szerszej publiczności zaprezentuje Rancho - młodszego brata kultowego Superfarmera. Nie zabraknie też innych fantastycznych wydarzeń, z którymi można zapoznać się czytając program festiwalu.

Kolejnym gwoździem programu będzie spotkanie z jednym z najsłynniejszych projektantów gier planszych - doktorem Reinerem Knizią. Autor odpowiedzialny za takie pozycje jak Geniusz, Tygrys i Eufrat, Ra, czy Władca Pierścieni: Konfrontacja, a także wiele, wiele innych, będzie gościem Kotła i porozmawia z polskimi fanami. Nie zabraknie oczywiście możliwości zdobycia autografu.

Poza przygotowanymi przez organizatorów atrakcjami nie zabraknie oczywiście miejsca do grania. Przeróżne gry będzie można zdobyć w wypożyczalniach, a do dyspozycji odwiedzających festiwal oddane będą games roomy. Także początkujący będą mogli wejść w świat nowoczesnych planszówek - gdyż jak to zwykle bywa na takich imprezach nie zabraknie chętnych, by wytłumaczyć zasady. Nie zabraknie też miejsca dla maluchów, które w przeznaczonych dla nich salach na pewno nie będą się nudzić.


Kocioł 2012 odbędzie się już w ten weekend w budynku Wydziału Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej. Wstęp oczywiście darmowy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Gry
Trwa ładowanie komentarzy...